Įsimintinai mokslo metų pabaigai – susitikimai su muzikos ir sporto žvaigždėmis, gatvės šokiai ir repo ritmas

Festivalio renginiuose dalyvauti kviečiami vyresniųjų klasių moksleiviai ir mokytojai iš visos Lietuvos. Visi festivalio renginiai – nemokami, tik reikalinga išankstinė registracija.

„Globalaus jaunimo festivalis organizuojamas, siekiant aktyvuoti jaunimą, sužadinti jų domėjimąsi pasaulio įvykiais ir norą veikti – apmąstyti savo tapatybę, gyvenimo būdą, atsakomybės ribas už save ir savo aplinką, sužinoti, kokiomis priemonėmis galima prisidėti prie pasaulyje egzistuojančios nelygybės mažinimo, taikos palaikymo ir darnios globalios visuomenės plėtros“, – pasakoja Miglė Kemėžytė, Globalaus jaunimo festivalio organizatorė.

Festivalio metu organizuojama daugybė renginių:

Susitikimų erdvėje – kino filmų kompozitoriaus Tito Petrikio, muzikanto Sauliaus Urbonavičiaus (Samo), kariūno Eimanto Tamulyno, Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjo Antano Kavaliausko bei Vilniaus „Žalgirio“ komandos narių pasakojimai apie tai, ko reikia bendraujant su kitų šalių ir kitų kultūrų žmonėmis, kas padėjo ir padeda jiems siekti asmeninės ir juos supančių žmonių gerovės, apie galimybes, kurias atveria gebėjimas bendrauti su žmonėmis be išankstinių nuostatų.

Kūrybinėse Festivalio erdvėse moksleivių lauks policijos ir krašto apsaugos pareigūnai, ugniagesių gelbėtojų mokyklos atstovai, Vilniaus dizaino kolegijos studentai, „Barclays“ tecnologijų centras Lietuvoje, Baltijos aplinkos forumas, taip pat įvairios jaunimo organizacijos.

Gatvės šokėjų kovose „Vote for education“  skirtingų stilių šokėjai varžysis vienas prieš vieną pagal įvairių stilių muziką.

Repo atlikėjų konkurse „Rap for Education“ jaunieji reperiai atliks specialiai konkursui sukurtus kūrinius apie savo gyvenimą mokykloje, kur jaunas žmogus praleidžia didelę savo laiko dalį, susiranda naujų draugų, įgauna patirties, sužino ir išgyvena naujų dalykų.

Jaunimo forumo „Globalus švietimas: nuo sampratos iki veiksmų“ dalyviai – Lietuvos moksleivių sąjungos, kitų šalies jaunimo organizacijų atstovai, aktyvūs moksleiviai, Pasaulio lietuvių organizacijų nariai –  diskutuos apie globaliojo švietimo svarbą bei rengiamą „Lietuvos globaliojo švietimo koncepciją“.

VšĮ „Debatų centras“ organizuojamuose jaunimo debatuose „Švietimo kokybė lemia visuomenės gerovę“ savo nuomone pasidalins tarptautinių debatų laureatai.

Bendravimo, poilsio ir susitikimų erdvėje „Kava su istorija“ mokytojai, mėgaudamiesi „Šviežia kava“,  dalinsis istorijomis apie tai, kas jiems rūpi, kas svarbu ir įdomu.

Festivalį organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su partneriais – Lietuvos moksleivių sąjunga, VšĮ „Debatų centras“, Gatvės šokių studija „Skillz“, reperiu Ernestu Bogdanov (Beep).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *