Globalaus jaunimo festivalio pranešėjas Titas Petrikis: didžiausia klaida – plaukti pasroviui.

Šį ketvirtadienį (birželio 11 d.) į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą rinksis muzikos, sporto žvaigždės, policijos pareigūnai ir kariūnai, jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų nariai. Visi jie kviečia moksleivius į „Globalaus jaunimo festivalį“, kuriame kalbės apie jaunimo svajones ir gyvenimo tikslus, nesavanaudišką veiklą savo ir kitų labui, pilietiškumą, Lietuvos atstovavimą pasaulyje ir tarptautinį pripažinimą.

Festivalyje dalyvausiantis kino filmų kompozitorius Titas Petrikis jaunimui pataria drąsiai siekti savo svajonių, nebijant suklysti. Nebijoti keisti savo ankstesnius pasirinkimus. Didžiausia klaida – plaukti pasroviui. „Jaunimui sunku pasirinkti, kokiu keliu eiti gyvenime, kokią profesiją rinktis. Tai yra normali žmogiška būsena. Jiems reikėtų tiesiog priimti sprendimus, kurie tuo metu atrodo geriausi. Tik tada, jei gyvenimas įdomus, galima skirti visas jėgas svajonių įgyvendinimui. Ar tai būtų automechanika, dizainas, chemija ar muzika. Reikėtų vengti populiarių profesijų vardan „stabilios karjeros“ (vadybininkas, teisininkas ar informatikas), o ieškoti tai kas išties patinka“.

Pasak Tito, jaunimas turėtų patikėti, kad savo svajonių siekti gali ne tik Lietuvoje. „Esame pasaulio piliečiai, ir tai, kas Lietuvoje yra sunkiai suprantama, gali būti įgyvendinama pasaulio mastu. Nereikia bijoti išeiti už Lietuvos rėmu ir veikti globaliai. Interneto ir komunikacijos amžiuje tai galima padaryti kaip niekad lengvai. Pasaulio rinka ir poreikis yra dideli, pranokstantys Lietuvos ribas, tad gabiems ir darbštiems jaunuoliams (o lietuviai tokie yra), reikia to ir siekti, – pasakoja T. Petrikis.

„Mano paties profesija – netradicinis sprendimas karjerai. Lietuvos mastu kompozitoriui ir vaizdo menininkui galima veikti, tačiau žymiai didesnės galimybės yra vystant veiklą tarptautiškai. Pavyzdžiui, Viber pagalba galima susikalbėti su užsakovais iš Bahreino ir atlikti darbus per internetą. Vaizdo konferencijos ir darbų planavimas per Skype leidžia gyvai su pašnekovu planuoti projektą. Užsienio rinkos yra didesnės ir dažnai pelningesnės, o Lietuvoje konkurencija didelė, biudžetai dažnai maži, todėl dirbdami sunkiomis sąlygomis Lietuvoje, galime sėkmingai konkuruoti su užsienio kompanijomis“.

Veikti ir siekti savo tikslų, vietoje to, kad skųstis ar verkti skatins ir legendinės grupės BIX lyderisprodiuseris Saulius Urbonavičius (Samas), kuris susitikimo metu su moksleiviais ketina kalbėtis apie tikslus ir iššūkius, atjautą ir egoizmą, pareigos ir patriotizmo suvokimą „tada“, kai jis pats buvo moksleivis ir „dabar“. Taip pat apie tai, kas ugdė ir padėjo jam pačiam padėjo pasiekti išsikeltų tikslų.

Su sporto žvaigždėmis – krepšininku, Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos vidurio puolėju Antanu Kavaliausku bei stipriausios Lietuvoje futbolo komandos Vilniaus „Žalgirio“ nariais jaunimas kalbėsis apie tai, kokią atsakomybę uždeda Lietuvos vardas, žaidžiant Europos ar pasaulio turnyruose, kaip komandoje sutaria iš skirtingų šalių atvykę žaidėjai.

Globalaus jaunimo festivalis į organizuoja Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kartu su partneriais – Lietuvos moksleivių sąjunga, VšĮ „Debatų centras“, Gatvės šokių studija „Skillz“, reperiu Ernestu Bogdanov (Beep).

Festivalis organizuojamas, siekiant aktyvuoti jaunimą, sužadinti jų domėjimąsi pasaulio įvykiais ir norą veikti – apmąstyti savo tapatybę, gyvenimo būdą, atsakomybės ribas už save ir savo aplinką, sužinoti, kokiomis priemonėmis galima prisidėti prie pasaulyje egzistuojančios nelygybės mažinimo, taikos palaikymo ir darnios globalios visuomenės plėtros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *